Коли і як найкраще вивчати іноземні мови?

Тема завжди актуальна.

Існує багато точок зору на це питання і відповіді є дуже різні.

Ця стаття буде про мій досвід і власні спостереження.

Почну з того, що вивчати іноземну мову можна в будь-якому віці.

Маленькі діти, які, граючись, виконуючи різні завдання, дивлячись відео, вивчаючи пісні, танцюючи і наслідуючи вчителя чи няню, на підсвідомому рівні вчать мови. Тобто, цей процес є невимушеним і в кожної людини він проходить стадії сприйняття і мовчання, розуміння і відтворення, застосування на практиці отриманих знань. В кожному випадку – це індивідуальні часові рамки. В одних дітей сприйняття, період мовчання і реагування проходять дуже швидко і вони починають вже через місяць-два гарно відповідати на запитання стосовно вивченого лексичного матеріалу, в інших дітей так званий Silent Period (період мовчання) є більш довгим. І тут починають панікувати батьки і вчителі. Якщо перші не розуміють, що це природні задатки і треба сприймати цей час спокійно, то другі – починають жалітися на дитину, що вона безталанна.

Звісно, що якщо дитина не вчить, їй не подобається вчитель, чи вона не достатньо вмотивована, то тут треба замислитися. Але, якщо Ви бачите, що в когось виходить краще, Ваша дитина не проти далі займатися, то не робіть поспішних висновків. Її талант може розкритися пізніше, або дитина отримає не 1 місце на олімпіаді, але вона точно розмовлятиме мовою, яка є для неї іноземною.

Це як порівнювати, чия дитина сказала перше слово в півроку, а чия в 1,5 роки. Однаково, через 5-6 років говоритимуть обидвоє і розумітимуть все, що є в межах їхньої діяльності і компетентності.

Трохи помрію… В Німеччині є така послуга, як няня-іноземка. Її запрошують до дитини на 2 години щодня і дитина вчиться в процесі гри іноземної мови.

Це дуже зручно. По-перше, дитина не відчуває стресу, тому що знаходиться в рідних стінах, по-друге, батьки можуть використовувати цей час для себе і бути спокійними за дитя.

Наступний період, коли діти починають вивчати іноземні мови, є вік 10-14 років. Зазвичай, у цей час деякі діти розмовляють вже однією іноземною мовою і розпочинають вивчення наступної. Але є й винятки. Отже, розпочинаючи знайомство з чужою мовою у цьому віці, діти починають з того, що вони вже вміють рідною мовою. Тому такі теми, як “Знайомство”, “У школі”, “У лікаря”, “Мій розпорядок дня”, “Мої хоббі” є обов’язковою складовою навчання і мотивації на початковому етапі.

Іноді виникають труднощі у дитини, якщо використовуються непосильні матеріали або програма не має системного підходу, а саме: нецікаві тексти, важкі граматичні структури, які не використовуються дитиною в рідній мові, навчання з різних книжок, вивчення мови задом на перед(з кінця підручника, хаотичне вивчення лекцій). Якщо Ваші вчителі часто працюють саме так, тоді міняйте їх, інакше, Вам завжди буде важко і нецікаво.

Було б чудово, якщо б діти могли відвідувати Sprechclubs(розмовні клуби), де б можна було тренувати своє мовлення за різними темами. Ця практика існує в цілому світі і є вже невід’ємною частиною вивчення іноземних мов.

І третя група учнів, яка розпочинає вивчати іноземну мову, є повнолітні, або зовсім зрілі люди. Для такої вікової категорії важливим є дидактичний підхід, а саме: дедуктивний метод у вивченні німецької мови. Їм важливо зрозуміти всі граматичні конструкції і взаємозв’язки в реченні, щоб швидко і правильно заговорити.

Зі слів одного мого викладача, наше мовлення – це будинок, де цеглини-слова, а цемент-граматика.

І тому, зі свого досвіду можу стверджувати, що вивчити мову можна з алфавіту до С1 за три роки, а можна вивчати з дитячих років і без надмірних зусиль закінчити школу з рівнем володіння С1.

Тому, при виборі підручників для навчання наших учнів, я підходжу саме з позиції віку та часу, за який потрібно досягнути потрібного рівня.

Вважаю, що автентичні підручники, відео, аудіо є найкращим навчальним матеріалом. Тому, працюємо лише з німецькими видавництвами Hueber, Langenscheidt, Klett.

Вивчайте іноземну мову з розумним підходом і з великим задоволенням!

Якщо цікавить вивчення німецької мови в Івано-Франківську, то тоді – в Deutsche Sprachschule (Німецькій мовній школі), що знаходиться за адресою : м.Івано-Франківськ вул. Бандери 1.

Залишити відповідь